_DSC7217

Jdeme tam, kde vidíme schopnosti hájit skutečné zájmy médií

Novými členy Asociace online vydavatelů se staly Info.cz a Denikreferendum.cz. Asociace má nově 12 členů, kteří oslovují přes 6 milionů lidí měsíčně. Za velmi krátkou dobu své existence potvrzuje, že právě takový subjekt na tuzemském mediálním trhu chyběl.

„Pro nás je to logický krok. Konečně je tu organizace, která aktivně hájí zájmy médií. A asi není náhoda, že vznikla na zelené louce a že u jejího zrodu stáli právě online vydavatelé. Právě tato část trhu je zvyklá řešit problémy rychle a efektivně. Přesně tak se totiž vyvíjí i mediální trh,“ říká Michal Půr, vydavatel Info.cz. 

Jeho slova potvrzuje také Jakub Patočka, který stojí za Deníkem Referendum. „Sice můžeme mít různé názory na řadu věcí, shodneme se na nezbytnosti mít v zádech silný subjekt, který umí hájit naše společné zájmy. Samozřejmě se na jeho činnosti budeme aktivně podílet,“ říká Jakub Patočka. 

Asociace online vydavatelů vznikla na začátku května letošního roku. Zakladateli jsou vydavatel 9 regionálních webů Drbna.cz Libor Matoušek, ředitel Hlídacípes.org Ondřej Neumann a vydavatel magazínu Reportér Robert Čásenský. 

Zakladatelé se shodli na následující agendě: 

  • lobbing, zvláště na úrovni EU a orgánů státní správy,
  • iniciace vzniku mediální rady
  • apel na novinářskou etiku
  • aktivní účast na tvorbě legislativy a potenciální regulace trhu, 
  • vztah k technologickým distributorům obsahu, 
  • produkování odborných výstupů. 

„Z příchodu nových členských médií jsme nadšení. Obě mají navíc schopnosti, aby naši činnost obohatila. Činnost asociace se každopádně zdárně rozběhla, máme za sebou mnoho jednání a postupně se nám daří posouvat to, co jsme si předsevzali,“ dodává předseda AOV Libor Matoušek. 


Více informací: 

Libor Matoušek – predseda@asociacevydavatelu.cz
Ondřej Neumann – mistopredseda@asociacevydavatelu.cz 
Lucie Sýkorová – mistopredsedkyne@asociacevydavatelu.cz