AOV-ilustracni

Internet Info rozšiřuje řady Asociace online vydavatelů

Jedno z deseti největších online vydavatelství v České republice vstupuje do Asociace online vydavatelů (AOV). Internet Info, které vlastní mimo jiné servery Lupa.cz či Euro.cz, se pyšní měsíční návštěvností kolem 4 milionů reálných uživatelů. Je také pořadatelem významných událostí, jako jsou anketa Křišťálová Lupa či konference Czech Internet Forum.

„Jsem velice rád, že se naše organizace rozrostla o dalšího významného člena. Internet Info má podobné vnímání mediálního světa jako zakládající členové Asociace online vydavatelů. Obsahové zaměření tohoto vydavatelství nám dává další perspektivu při našich debatách o fungování médií ve 21. století,“ říká předseda AOV Libor Matoušek.

Internet Info je osmadvacátým členem AOV. Sedmadvacátým se stalo letos v červenci vydavatelství Burda. Na jaře do AOV vstoupila například Skupina Prima.

Internet Info patří mezi deset největších online vydavatelství v České republice s měsíční návštěvností kolem 4 milionů reálných uživatelů. V souladu se svým heslem "dává internetu kvalitní obsah", a to už od roku 1998.

„Původně jsem byl trochu skeptický, zda je nutné ke stávajícím oborovým sdružením, ve kterých působíme, přidávat nové. Dlouhodobě jsem ale činnost Asociace online vydavatelů sledoval a postupně mne přesvědčila, že smysl má. Jednak jako fórum, kde se online vydavatelé mohou domluvit na věcech, které jsou předmětem našeho společného zájmu, ale také jako aktér, který naše zájmy dokáže účinně hájit," uvádí ředitel společnosti Marek Antoš.

Internet Info se zaměřuje na oborové servery zejména v oblasti financí a podnikání (Podnikatel.cz, Finance.cz, Měšec.cz, Euro.cz), informačních technologií (Lupa.cz, Root.cz, Cnews.cz, PCworld.cz, Computerworld.cz) a zdraví (Vitalia.cz). Pořádá také nejrůznější eventy, jako je například anketa Křišťálová Lupa, konference Czech Internet Forum a mnoho dalších.

Asociace online vydavatelů vznikla jako profesní organizace menších a středních českých vydavatelů, která hájí jejich zájmy na mediálním trhu. Posláním asociace je prezentovat názory a stanoviska nezávislých českých vydavatelství především online médií na fungování mediálního trhu, včetně názorového ukotvení vůči přirozené technologické evoluci, kterou mediální trh zažívá.