AOV-blok

Do Asociace online vydavatelů vstoupilo Extra Online Media

pondělí, 25. dubna 2022 | Další extra silný člen s měsíčním dosahem nad 5 milionů čtenářů posílil Asociaci online vydavatelů. Přesvědčily ho výsledky AOV „ve prospěch nezávislých médií a žurnalistiky jako takové“. Počet členů asociace se tak zvýšil na šestnáct.

Už v březnu rozšířily řady asociace Studentské listy, největší nezávislé studentské médium v Česku. Nyní přichází Extra Online Media, vydavatel jednoho z největších tuzemských webů, společenského magazínu Extra.cz, či jedničky mezi kulinářskými tituly Toprecepty.cz a dalších úspěšných internetových médií.

„Směřování asociace a její hodnotové ukotvení se evidentně potkává s poptávkou vydavatelů. Máme za sebou necelý rok existence, z původních tří zakládajících členů je nás už šestnáct. To je samo o sobě viditelným ukazatelem naší práce,“ říká Libor Matoušek, předseda představenstva AOV.

Asociace online vydavatelů vznikla zdola, díky čemuž má odpovídající drive. Mezi členy jsou také další těžké váhy vydavatelské branže: Echo24.cz, HlídacíPes.cz, Info.cz, magazín Reportér, Fórum24.cz nebo regionální síť Drbna.

Spolumajitel Extra Online Media, Tomáš Kačena, připomíná, že se jeho vstupem zvyšuje i zásah celé asociace: „Jsem velmi rád, že se stáváme členy AOV. Sleduji už delší dobu aktivity asociace a vím, že dávají smysl. Blízké jsou nám i její legislativní cíle, takže vstup je logickým krokem. Jsem zároveň rád, že se i díky našemu zásahu více než 5 milionů čtenářů zvyšuje její relevance na vydavatelském trhu.“