AOV-ilustační

Asociace online vydavatelů posílila o další dva členy

Statisíce čtenářů přináší pomyslně do Asociace online vydavatelů dva noví členové: portál i60.cz zaměřený na generaci 60+ a Ekonews, jehož hlavním tématem je udržitelnost. AOV tak zastupuje už 14 médií s dosahem na více než 6 milionů lidí.

“Příchod dalších dvou vydavatelů potvrzuje, že naše práce ve vydavatelské komunitě silně rezonuje – čelíme velkým výzvám, které by měly postupně změnit mediální trh a který se online vydavatelů bytostně týká,“ říká Libor Matoušek, předseda AOV.

Portál i60.cz je zaměřený na generaci ve věku 60 plus. Obsah tvoří zkušení redaktoři i sami čtenáři, jejichž příspěvky procházejí redakčním zpracováním. Portál vznikl už v roce 1991. S více než 300 tisíci unikátními návštěvníky je ve svém oboru největší v Česku. „Spolupráce menších on-line vydavatelů a vytvoření společné platformy považuji za velmi užitečné. Vytváří to protiváhu velkým publisherům, ať už jde o aktivity směřující k nastavení mediálního prostředí, případně do budoucna i obchodní příležitosti. To jsou také hlavní důvody, proč jsme se do asociace vstoupili,“ říká Petr Orálek, jednatel společnosti, která i60.cz vydává.

Naproti tomu Ekonews je zaměřený na byznys a udržitelnost. Kombinace klíčových společenských témat ho odlišuje od ostatních médií, které se věnují buď  výhradně na ekologii, případně velká vydavatelství mají udržitelnost pouze jako jedno z témat. Ekonews řídí Martina Patočková.

Více informací:

Libor Matoušek

Ondřej Neumann

Robert Čásenský

www.aov.cz