Snímek obrazovky 2022-06-23 v 9.58.03

AOV přivítala v pořadí sedmnáctého člena: stal se jím web Euractiv.cz

Euractiv.cz přináší zásadní informace o dění v Evropské unii a vsazuje je do českých souvislostí. Je součástí nezávislé sítě informačních webů se jménem Euractiv, který čtou více než 2 miliony čtenářů. Celá síť umí oslovit 80 % Evropanů v jejich rodných jazycích.

„Naším úkolem je v Česku přispět k věcné a konstruktivní veřejné diskusi,“ říká Jan Vitásek, vydavatel Euractiv.cz, a doplňuje: „Chceme se aktivně podílet na vytváření důvěryhodného mediálního sektoru, který bude plnit roli, která mu v demokratické společnosti náleží. Své členství v AOV vnímáme i jako příležitost k navázání a prohloubení vztahů s dalšími médii.“

Asociace online vydavatelů je otevřená platforma, která hájí zájmy vydavatelů a dalších médií při plnění jejich nezastupitelné funkce v demokracii, a to zejména v době, kdy se vyskytují stále silnější tlaky například ze strany politiků, jak svobodu médií okleštit.

„Připojení Euractiv.cz přichází v pravou chvíli. Tedy v okamžiku, kdy se na bruselské půdě řeší DSA, DMA a samozřejmě copyright a s ním spojená správa práv vydavatelů prakticky v celé Evropě,” dodává Libor Matoušek, předseda AOV.

Asociace vznikla v květnu loňského roku a za tu dobu se rozrostla na 17 členů, kteří den co den oslovují několik milionů Čechů. Vznikla na základě reálné poptávky médií, které cítily, že nemají odpovídající zastání. AOV je aktivní nejen v České republice, ale velmi účinně působí i na evropské scéně, protože právě tam se řeší klíčová témata, která zcela zásadně ovlivní budoucnost online vydavatelů.